Sydney Star
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sydney Star

Growing up here, my world is filled with high falling acrobats.The smells of popcorn and cotton candy mix with straw and dirt, sweat and greasepaint. It is the stuff that other people's dreams are made of. My dreams are much more humble.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Camera Nr. 2

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 8:30 pm

Dar... până acum ți s-a întâmplat să descoperi ceva despre tine care nu e prea... plăcut, să zic așa?
Mi-am sprijinit coatele de picioare.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 8:32 pm

Nu chiar.Nu-mi prea place sa vorbesc despre mine.Si cu atat mai putin sa ma gandesc la mine ... ca la o persoana interesanta sau cu sentimente complexe.Pana acum m-am limitat la rutina zilnica si la antrenamente ...
Ii raspunse Felicia, cu toate ca gandise defapt altceva.Prefera sa-si abandoneze gandurile in timpul explicatiei, pentru a nu-l complica mai mult pe Chris.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 8:34 pm

Oh, dacă așa zici tu... Mie îmi place să mă gândesc la mine ca la o persoană interesantă și cu sentimente complexe.

Ceea ce simt acum... e complex, de asemenea.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 8:35 pm

Cred ca in privinta acestui aspect putem spune ca suntem putin diferiti.
Se multimi sa spuna Felicia, sperand ca astfel evita sa mai continue dialogul pe aceasta tema.

Ce simti atunci cand te aflii pe scena, privit de atatia spectatori care iti observa fiecare miscare?
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 8:38 pm

Mă simt important, foarte important. În al doilea rând, mă simt împlinit, mă simt bine. E o senzație minunată să fii pe o scenă mare și să te privească mii de oameni, sau sute doar.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 8:40 pm

Nu cred ca m-as putea impaca vreodata cu aceste sentimente ... Sifera foarte mult de adevaratele motive pentru care am venit eu aici ... care bineinteles au legatura mai ales cu orgoliul personal.Desi ... nu pot spune ca ... macar pentru o clipa, nu mi-ar face placere sa ma simt cea mai importanta persoana din lume, admirata de atatia spectatori.
Spuse Felicia gandindu-se la acest lucru si incercand sa se imagineze in ipostaza descrisa de Chris.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 8:43 pm

Dar... care sunt adevăratele tale motive pentru care ești aici? Dacă ți-e frică de scenă, atunci?
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 8:45 pm

Ti-am zis ... incerc sa-mi dovedesc mie ... si sa le arat si altora ca pot face orice ... indiferent de ...
Insa nu mai continua, intrucat acum ar fi trebuit sa-i spuna ce o oprea defapt si o facea sa se teama de scena si acrobatii.
Vreau sa le arat ca pot fi o acrobata la fel de talentata ca si parintii mei ... ca pot egala pe oricine.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 8:48 pm

Am inspirat adânc aerul închis de cameră și m-am ridicat de pe canapea, lunând-o de mână pe fată.
Vrei să ieșim la o plimbare în parc?
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 8:49 pm

Sesiza faptul ca baiatul se ridicase de pe canapea, insa ramase putin uimita atunci cand acesta o lua de mana.
Se multumi numai sa-i zambeasca si sa-l incuviinteze, ridicandu-se si ea, fara a se mai gandi daca tinuta ei era potrivita pentru o plimbare.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 8:53 pm

Am condus-o până la ieșirea apartamentului și am închis ușa în urma noastră. Am mers până la ieșirea din clădire de mână și am lăsat-o pentru scurt timp, luând-o din nou, ușor.
Am inspirat adânc aerul currat de vară de afară și am zâmbit.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 8:55 pm

E placut vara aici, in Sydney ...
Remarca bineinteles si Felicia, gandindu-se ca orasul trebuie sa fi aratat foarte placut vara.

Ai vreo destinatie anume in minte?Sau doar ne plimbam si ... vedem pe parcurs unde ajungem?
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 8:58 pm

Ne plimbăm, vedem noi pe unde. Da, verile sunt minunate în Sydney. Păcat că unele sunt foarte secetoase.
Mi-am pus ochelarii negri pe ochi, pe care ii aveam tot timpul pe cap și am zâmbit încercând să privesc soarele.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 9:00 pm

Pe de alta parte, Felicia nu parea absolut deloc deranjata de soarele puternic de la ora aceea, in ciuda razelor ce i se reflectau pe pielea alba si fina.

In acel moment se bucura pur si simple de timpul petrecut alaturi de Chris, de mana ei stransa intr-a lui.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 9:02 pm

Am înaintat cu pași mici, continuând să privesc ochii albaștri ai fetei. Nu mă privea deloc. Erau goi. Erau... foarte inexpresivi, reci.
E... frumos.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 9:04 pm

Il incuviinta, cu toate ca in acel moment nu avea nici cea mai vaga idee daca Chris vorbea despre peisaj, pe care oricum nu l-ar fi putut observa.
Bineinteles, nu isi dadea seama ca baiatul ii cauta in permanenta privirea, pentru a-i observa reactiile.

unde am ajuns?
Intreba ea apoi.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 9:06 pm

Suntem chiar în centrul orașului. Uneori, mă liniștește zgomotul provocat de mașini de aici. Și e mereu o briză răcoroasă perfectă pentru zielele fierbinți de vară.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 9:08 pm

Cred ca imi va lua ceva sa ma obisnuiesc cu caldura.Si bruza oceanica ...
Zambi Felicia simtind vantul rascolindu-i parul blond.
In Franta clima este diferita ... mai ales la Paris.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 9:10 pm

Temperat continentală, parcă, nu? Cum e în general în Europa, din câte cred și știu eu.
Mi-am trecut mâna prin păr și mi-am dar cămașa jos, rămânând doar într-un maieu albastru.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 9:13 pm

Punct ochit.Nu mi-a placut niciodata geografia si cu atat mai putin meteorologia.Prefer sa vorbesc din proprie experienta.Nu neaparat atat de temperata ... pe cat ploioasa mai mult.Desi .. recunosc, imi place ploaia.Atat vara, cat si toamna.
Spuse Felicia continuand sa se plimbe alaturi de Chris prin oras.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 9:15 pm

Mie-mi place mai mult vara, chiar dacă vreau să vizitez America. Vreau să îmi caut părinții.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptyVin Mai 28, 2010 9:17 pm

Poate te voi conduce odata si-ti voi arata locurile pe care le-am vizitat.
Zambi Felicia, dandu-si abia apoi seama ca acest lucru nu ar fif ost niciodata posibil.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptySam Mai 29, 2010 11:06 am

Ar fi chiar frumos, am spus încet și am continuat să merg, până am ajuns la parcul din centru, unde predomina culoarea verde, iar copii se jucau fără nicio problemă la locul amenajat special pentru ei.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptySam Mai 29, 2010 6:56 pm

Recunoscu imediat prezenta copiilor dupa glasurile lor, asa ca zambi.Insa nu-si putea explica de ce.Niciodata nu-i placusera prea mult copii, pentru ca ii considerase fiinte prea complicate sau prea greu de inteles pentru ea.
Insa de data aceasta se intoarse in directia lui Christian (sperand cel putin ca privea spre el, si nu 'prin' el) si ii zambi.

E frumos aici ...
Murmura Felicia incercand sa-si imagineze parcul.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 EmptySam Mai 29, 2010 8:23 pm

Știu, e unul dintre locurile mele preferate. Mereu aici e o parte oarecum sălbatică a Sydneyului și aici poți lua cel puțin o gură de aer curat.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Continut sponsorizat





Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Camera Nr. 2
Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Camera Nr. 1
» Camera nr.3
» Camera Nr.4
» Camera Nr. 7
» Camera nr. 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sydney Star :: SYDNEY STAGE :: Dormitoare-
Mergi direct la: