Sydney Star
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sydney Star

Growing up here, my world is filled with high falling acrobats.The smells of popcorn and cotton candy mix with straw and dirt, sweat and greasepaint. It is the stuff that other people's dreams are made of. My dreams are much more humble.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Camera Nr. 2

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 7:16 pm

Mai facusera o data Manevra Legendara si totul decursese fara probleme.Nu se poate sa o fi gresit a doua oara.Si, despre accidentul dimnisoarei Hamilton s-a vorbit mult in presa, insa nu se stie daca a fost ceva adevarat sau doar un pretext pentru a se retrage.Cert este insa ca unul dintre acrobati a facut o greseala, iar ea a platit.Un pret putin cam mare dupa parerea mea.
Tinu Felicia sa incheie astfel dialogul, intrucat momentan nu-i facea nici o placere sa-si acuze mama de niste greseli care se puteau nu-i apartina in totalitate.

Cat despre relatia ei si a ... domnului Killian ... din nou, poveste de presa.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 7:22 pm

Dacă tu zici...
Am încheiat cu un oftat lung și am luat ultima gură de suc. Am lăsat paharul pe masă și mi-am trecut mâna juvenil prin păr.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 7:24 pm

Isi lasa si ea paharul pe masa, insa il puse mult prea pe margine, asa ca nu trecu prea mult timp pana ce se rasturna pe podea, spargandu-se si murdarind covorul de suc de portocale.
Se scuza imediat, speriindu-se putin de urmari-le gestului ei si temandu-se de ce-ar putea s aurmeze.

Imi cer scuze.Nu mi-am dat seama...
Murmura Felicia muscandu-si buza inferioara si inclestandu-si degetele.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 7:31 pm

Mi-am pus mâna caldă pe umărul ei.
Nu e nimic. Nu îți fă griji. Strâng acum.
M-am aplecat și am strâns cioburile de sticlă, reușind să mă tai la deget cu ultimul ciob.
Au, am gemut eu și mi-am dus degetul de la gură, sugând sângele. Ca să treacă.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 7:34 pm

Isi dadu seama de ceea ce se intamplase numai descifrand zgomotele si franturile de cuvinte surprinse din inflexiunile vocii baiatului.
Ii atinse usor mana, plimbandu-si instinctiv degetele pe pielea lui Chris, pana ce ajunse in dreptul ranii si ii sterse cei cativa stropi de sange.

Cred ... ca ar trebui sa iit speli mana si sa pui un pansament ...
Spuse abia apoi Felicia, putin uimita de gesturile ei.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 7:39 pm

Am rămas profund uimit și m-am dus direct la baie, căutând un pansament în cutia medicală de pe perete. Mi-am bandajat anevoios degetul și am revenit la Felicia.
Mulțumesc pentru... sfat.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 7:42 pm

Nici o problema.Ai ... nu a fost neaparat un sfat ci ... mai mult o parere.
Simti Felicia nevoia de a se 'apara' in fata lui, dintr-un motiv care ii era insa necunoscut momentan.

Te doare?
Intreba ea cateva clipe mai tarziu, nestiind daca ar fi fost prea potrivit sa-i mai atinga mana, nu neaparat pentru ca se temea ca l-ar durea, ci mai mult pentru ca nu stiam cum ii va interpreta Chris gestul.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 7:43 pm

Acum nu mă mai doare așa de tare, dar da, doare.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 7:49 pm

Imi cer scuze.Am fost neatenta ...
Se scuza Felicia inca o data, simtindu-se intr-un fel vinovata pentru ceea ce patise baiatul din cauza ei.

Insa nu ti-as putea spune niciodata motivul ... asa ca te voi lasa pur si simplu sa crezi ca in preajma mea ... vei fi plin de ghinion.

Cred ca ar fi totusi mai potrivit sa plec acum ... Imi pare rau pentru ceea ti s-a intamplat din cauza mea.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 7:52 pm

Am prins-o de mână înainte de a se ridica.
Nu, nu trebuie să pleci. Nu are de ce să îți pară rău. Greșelile fac parte din viață. Rămâi, te rog.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 7:55 pm

Zambi, fortata totusi de imprejurarile in care se aflau.Inca se simtea putin stingherita de orice gest al baiatului, insa nu neaparat in sensul rau, ci mai mult pentru ca era in permanenta luata prin surprindere de el.

Da, insa eu fac greseli mult prea des.Cred ca aduc ghinion tuturor.Oricum, multumesc pentru ca esti atat de intelegator.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:00 pm

Nu, eu nu cred că aduci ghinion. Adică, uneori greșești, dar asta înseamnă că nu ești un ghinion.
Am strâns din buze fără niciun motiv și i-am zâmbit juvenil fetei.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:02 pm

Nu-i observa insa zambetul, asa ca se multumi numai sa-i descifreze gandurile din tonalitatea vocii.
Isi dadu tosui seama ca baiatul incerca sa o scape de vina, asa ca ii multumi in gand pentru amabilitate.

Ai participat pana acum la vreun spectacol?
Intreba Felicia cateva clipe mai tarziu.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:04 pm

Da, cred că singurul la care am participat. Prinț și cerșetor. Eu am fost cerșetorul. Dar a fost cea mai minunată experiență pe care am avut-o. Tu ai participat la vreun spectacol?
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:07 pm

Nu.Tutorele meu a fost de parere ca scena este mult prea periculoasa, asa ca a incercat sa-mi limiteze pe cat posibil acest capriciu.Se vede insa ca nu a reusit atat de mult pe cat si-ar fi dorit.
Zambi Felicia gandindu-se ca se afla aici.
Nu cred ca sunt tosui pregatita pentru un spectacol.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:09 pm

Adică, de ce nu crezi că ești pregătită pentru un spectacol? Poți să îmi zici.
Mi-am pipăit degetul bandajat și am apăsat să nu mai doară așa tare.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:11 pm

Nu-i sesiza gestul, asa ca-l lasa pe baiat sa creada ca nu l-a luat in seama, insa ii raspuns,e cu vocea usor tremurata si totusi destul de sigura si calma, specifica ei.

Pur si simplu nu cred ca am curajul de a aparea in fata multimii.Ma tem sa nu fac o greseala si o alta persoana sa aibe de suferit.Mi-e frica sa nu fac o greseala si sa dezamagesc pe cineva ...

Si ma tem sa nu vad ... ma sperie ideea de a fi acolo sus ... si de a ma avanta in aer, fara nici o siguranta.E un fel de teama pe care trebuie sa mi-o infrang odata cu fiecare acrobatie ...
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:14 pm

M-am uitat la ochii ei albaștri, goi, inexpresivi. Erau așa frumoși. Am oftat. De ce nu mima nicio expresie cu ei?
Și mie mi-a fost frică prima dată, dar m-am obișnuit.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:17 pm

Nu mai e vorba de prima data.E mai mult vorba de ...o teama personala.Nu pot spune ca am avut vreodata o experienta neplacuta pe scena, care m-a determinat sa cred asta.Cred ca pur si simplu asa simt ... De aceea am venit aici.pentru a-mi infrange emotiile si temerile si pentru a-mi dovedi mie ca pot face orice ...
Vru sa continue, mentionand-o pe mama ei, insa se opri la timp pentru a nu-i da de banuit baiatului.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:18 pm

Dacă vrei, putem merge mâine la antrenamente împreună și o să te ajut să scapi de teama asta copilărească a ta.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:20 pm

Nu cred ca e neparat ceva copilaresc in ea ... Insa nu ai putea intelege asta niciodata.Si nici nu-mi doresc sa intelegi ceea ce simt ...
Ofta blonda lasandu-si privirea in jos si intristandu-se putin pentru ac nu-i putea spune mai multe.

Mi-ar face placere sa ne antrenam impreuna.
Spuse totusi Felicia cateva clipe mai tarziu, mai mult pentru a nu-si trada tristetea.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:22 pm

Am luat-o prietenește de umăr când am văzut că începe să se întristeze.
Haide, nu fii tristă!
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:24 pm

Isi ridica repede capul, zambind, usor fortat, pentru a-i arata insa ca nu el era de vina pentru tristetea ei.

Imi pare rau.Nu prea te pot face sa intelegi teama mea fata de scena ...
Murmura Felicia dandu-si abia atunci seama ca ii marturisise ca se teme de scena si, intr-un fel de acrobatii.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:27 pm

Defapt, cred că ai putea să-mi explici de ce ți-e așa teamă de scenă. Și dacă e ceva deranjant, jenant, nu râd. Promit.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:28 pm

Nu e vorba de faptul ca mi-e jena.Ci mai mult ca ... pur si simplu nici macar eu nu pot intelege toate lucrurile in legatura cu mine.Si apoi ... uneori mi-e teama de ce-as putea descoperi incercand sa ma inteleg ...
Ofta Felicia sprijinindu-se cu spatele de canapea si privind in cu totul alta directie decat cea a lui Chris.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Camera Nr. 2   Camera Nr. 2 - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Camera Nr. 2
Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Camera Nr. 1
» Camera nr.3
» Camera Nr.4
» Camera Nr. 7
» Camera nr. 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sydney Star :: SYDNEY STAGE :: Dormitoare-
Mergi direct la: