Sydney Star
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sydney Star

Growing up here, my world is filled with high falling acrobats.The smells of popcorn and cotton candy mix with straw and dirt, sweat and greasepaint. It is the stuff that other people's dreams are made of. My dreams are much more humble.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 After the storm

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 4 EmptyVin Iun 04, 2010 7:33 pm

Începând să mă liniștesc, mi-am lăsat picioarele cu totul în apă și am tresărit la contactul dintre piele și apa rece a mării.
Da, stau la Sydney Star.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 4 EmptyVin Iun 04, 2010 7:36 pm

Ramase asezat pe nisip, undeva la jumatate de metru de baiat, insa nu intra in apa marii.
Zambi in momentul in care auzi de Sydney Star, dar se feri sa-i explice de ce venise acolo.Ramase de asemenea usor amuzat de gandul ca nu fusese imediat recunoscut.
Y: Banuiesc c-am lipsit mai mult decat era cazul ...

Y: Esti acrobat deci ...
Spuse el nu ca si intrebare, ci mai mult ca si o constatare.
Y: Si ce faci aici?Nu aveti antrenamente de dimineata?
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 4 EmptyVin Iun 04, 2010 7:39 pm

Nu știu, ce e drept puțin îmi pasă acum de antrenamente. Defapt, cine ești tu?
L-am întrebat puțin deranjat pe bărbat și mi-am retras picioarele din apă, lăsându-le pe nisip.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 4 EmptyVin Iun 04, 2010 7:51 pm

Statu pe ganduri numai cateva clipe inainte de a-si raspunde, trecandu-si repede mana prin parul blond, intr-un gest caracteristic lui.
Y: Sunt in vizita ... defapt, am venit sa vad Sydney-ul si am auzit si de locul acesta.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 4 EmptyVin Iun 04, 2010 8:32 pm

Șimteam dintr-o dată nevoia de a vorbi cu cineva, dar habar n-am de ce.
Știi, defapt, am ales noaptea pe plajă doar pentru că sunt nedumerit. Știi, am cunoscut o fată, o plac și mă place și ea, într-un fel sau altul... dar a evitat să-mi spună ceva și mă simt trădat, parcă nu mai am încredere în mine. Și i-am zis că am nevoie de timp, dar... dacă am rănit-o? Defapt... nici nu știu de ce îți spun ție asta. Nici nu te cunosc.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 4 EmptyVin Iun 04, 2010 8:36 pm

Y: Stii ... ai vorbit macar cu fata asta despre acest lucru?
Spuse blondul intinzandu-se si el pe spate si trecandu-si in graba degetele prin nisipul fin si rece.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 4 EmptyVin Iun 04, 2010 8:48 pm

Păi, nu știu. E cam supărată pe mine și nu sunt chiar așa de sigur dacă sunt pregătit să fiu cu ea. E... diferită, într-un mod aparte ei.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 4 EmptyVin Iun 04, 2010 8:49 pm

Y: Orice fata e diferita.Nu prea-s ... construite dupa un anume tipar.
Zambi barbatul imprastiind in aer cateva fire de nisip.
Y: Si fiecare e interesanta in felul ei.Insa ... daca ai spus ca-ti place ... ar trebui sa-i dai totusi o sansa, nu?Inca un lucru ... pe cat de complicate sunt ... ar trebui sa stii ca orice fata stie sa ierte ... Oricat ar fi de suparata pe tine.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 4 EmptyLun Iun 07, 2010 6:39 pm

Să îi mai dau o șansă Feliciei? Dar dacă nu mai vrea să vorbească cu mine, cum se simte acum, ce trebuie să fac? Of, la naiba. Fetele sunt așa dificile. Dar stai puțin. De ce accentul tipului ăsta seamănă cu al Feliciei? Oh, are așa ochi violeți, ca și ai Feliciei. Doar că ai ei sunt așa de... inexpresivi.
Dar tu de ce ai venit... aici? Ce cauți în Australia? Știi, accentul tău nu prea seamănă cu cel de aici.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 4 EmptyLun Iun 07, 2010 6:41 pm

Y: Defapt, am venit numai in vizita.Am auzit de Sydney Star si mi-a atras atentia ...
Spuse barbatul devenind brusc usor visator si tonul vocii lui capatand urme de melancolie.
Y: Imi trezeste amintiri ...
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 4 EmptyLun Iun 07, 2010 7:16 pm

Oh...
Am zărit o siluetă cunoscută departe, pe plajă. Același păr blond care îi acoperă umerii, aceeași ochi inexpresivi. Era Felicia. M-am ridicat grăbit de pe nisip aranjându-mi grăbit părul și am zâmbit. Aveam de gând să vorbesc cu ea.
Trebuie să plec. Aici, pe plajă, ceva mai departe, e fata de care îți spuneam. Merg să îndrept lucrurile.
Am fugit pe nisip, picioarele umede fiind acoperite de nisipul auriu al plajei. Trebuia să vorbesc cu Felicia.
Hei, Felicia!
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 4 EmptyLun Iun 07, 2010 8:16 pm

Se ridica si barbatul pentru cateva clipe de pe nisip, sprijinindu-se in incheieturile mainilor si privi in directia in care tocmai fugise baiatul.
Recunoscu si el parul lung si blond si, pentru o clipa, un zambet trist ii aparu pe chip.

Auzi nisipul imprastiindu-se in aer si-si dadu seama ca o persoana alerga in directia ei.
Ii recunoscu imediat parfumul lui Christian si se dadu cativa pasi in spate, nesigura pe gesturile ei.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 4 EmptyLun Iun 07, 2010 8:21 pm

Am luat-o strâns în brațe și vroiam să o sărut, dar poate s-ar depărta din nou.
Felicia, iartă-mă. Știi, nu vroiam să mă comport așa. Te rog, iartă-mă.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 4 EmptyLun Iun 07, 2010 8:24 pm

Tresari in momentul in care ii auzi glasul si se intoarse spre el.
Ramase nemiscata timp de cateva clipe, lasandu-l sa o imbratiseze si nestiind la inceput cum sa reactioneze.

Cateva minute mai tarziu insa isi sprijini barbia pe umarul lui,suspinand usor si stergandu-si lacrimile de pe obraji.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 4 EmptyLun Iun 07, 2010 8:29 pm

I-am luat fața palidă între mâini și i-am privit calm ochii goi. Mi-am apropriat ușor fața de a fetei până când buzele noastre s-au unit într-un sărut.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 4 EmptyLun Iun 07, 2010 8:32 pm

Tresari la inceput, luata prin surprindere de gestul baiatului.
Isi stranse mainile pe umerii acestuia, inchizand ochii, raspunzandu-i la sarut si muscandu-i usor buza inferioara.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 4 EmptyLun Iun 07, 2010 8:39 pm

Mi-am plimbat mâinile pe spatele rece al fetei și am continuat să o sărut.
Știi, mi-a fost dor de tine.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 4 EmptyLun Iun 07, 2010 8:40 pm

Ii raspunse printr-un simplu zambet, continuand sa-l sarute si ea, linistindu-se putin.

De ce te-ai intors ... ?Credeam ca esti suparat ...
Murmura blonda usor trista.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 4 EmptyLun Iun 07, 2010 8:44 pm

Nu puteam să fiu supărat pe tine. M-am întors pentru că... te plac.
I-am zâmbit scurt și i-am atins ușor buzele.
Și nu-mi pasă dacă ești oarbă sau nu. Îmi placi așa cum ești.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 4 EmptyLun Iun 07, 2010 8:46 pm

Nu ai gandit asta de la inceput ... Insa e bine totusi ca ti-ai dat seama de asta ...
Il saruta pe obraz, multumindu-i pentru tot ceea ce-i spusese.

Imi pare rau ca nu ti-am putut spune de la inceput ca nu pot vedea.Insa m-am temut ca te vei indeparta de mine sau vei incerca sa ma tratezi diferit, menajandu-ma.
Incerca Felicia sa ii explice.
Sus In jos
Continut sponsorizat





After the storm - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
After the storm
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sydney Star :: SYDNEY CITY :: Avalon Beach-
Mergi direct la: