Sydney Star
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sydney Star

Growing up here, my world is filled with high falling acrobats.The smells of popcorn and cotton candy mix with straw and dirt, sweat and greasepaint. It is the stuff that other people's dreams are made of. My dreams are much more humble.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 After the storm

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm Empty
MesajSubiect: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 6:58 pm

OOC: Seara de vara, ora 19:45, plaja Avalon, pe mal.Sambata.
Topic privat : Felicia H. & Christian L.

BIC

Rasufla linistita in momentul in care simti nisipul fin pe piele si continua sa se plimbe, ghidandu-se mai mult dupa zgomotul marii si intuind ca la acea ora era singura pe plaja.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 7:02 pm

Eram la metri depărtare de corpul subțire al blondei, al Feliciei. Îmi plăcea mereu să simt nisipul aspru cum îmi intră printre degete și apa care îmi răcorește pielea.
Am grăbit pasul până să ajung în drept cu ea. Am rânjit copilărește și am încercat să o salut.
Hei... Felicia.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 7:03 pm

Tresari in momentul in care ii auzi vocea, intorcandu-se brusc, aproape defensiv in directia lui.
Insa nu trecu mult pana il recunoscu.Sau, mai exact, ii recunoscu parfumul, pe care nu-si daduse pana acum seama ca-l retinuse de prima data cand s eintalnisera.

Christian ... Nu ma asteptam sa te intalnesc aici ...
Ii raspunse blonda schitand un zambet si asteptandu-l pe baiat sa se apropie de ea.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 7:20 pm

Da, nici eu nu mă așteptam să te văd pe aici. Îți place marea? Eu o ador. M-am aplecat și mi-am umezit mâinile uscate cu apa sărată a mării.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 7:23 pm

Se apleca si ea, mai mult pentru a-i urma gestul, insa tresari usor in momentul in care simti apa rece si inspumata umezindu-i mainile.
Se linisti imediat, zambind slab si intorcandu-se in directia lui Christian, pentru a-i raspunde.

Marea ... are un farmec aparte.Am locuit mai mult in Franta si o parte din timp in America, insa nu avut prea des ocazia de a merge pe plaja ...

Defapt ... nu am vazut niciodata cum arata ...
Ofta ea usor.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 7:27 pm

Am oftat ușor și am luat-o calm de mână, mâinile noastre umede fiind reci.
Ai dreptate. Cu prima propoziție, mă refer. Eu am stat aici de când eram mic. Îmi petreceam nopțile pe plajă mereu.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 7:30 pm

Tresari in momentul in care ii atinse mana, simtindu-i pielea umeda si rece pe a ei.Primul gest-reflex care ii veni in minte fu acela de a-si retrage mana, insa ceva o opri, asa ca se multumi numai sa-si plece rivirea in jos, zambind slab si prefacandu-se ca urmareste cu privirea orizontul si marea.

Nu ai povestit prea multe despre tine ... te deranjeaza daca iti cer sa-mi vorbesti despre familia ta?
Intreba blonda incet, confundandu-si pe alocuri glasul cu zgomotul valurilor spargandu-se la mal.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 7:37 pm

Am zâmbit văzând că Felicia nu își retrage mâna și m-am gândit la un răspuns pentru întrebarea ei.

Nu, nu mă deranjează. M-am născut în America, dar părinții mei m-au trimis după un an la unchiul Alexander, aici, în Sydney, deoarece ei erau actori și erau mereu plecați. Am un frate pe care nu l-am văzut decât la televizor, deoarece s-a născut pe platourile de filmare și a fost vedetă de mic. Și e fratele meu mai mic, pe care nu l-am văzut... deloc.

Un val de tristețe îmi acoperi sufletul și am strâns puternic mâna blondei.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 7:41 pm

Scanci usor simtintu-si stransoarea.
Nu pentru ca ar fi deranjat-o sau pentru ca ar fi fost prea puternica, ci mai mult pentru ca o pusese in impas, nemaifiind sigura cum ar trebui sa reactioneze si dandu-si abia acum seama ca, invitandu-l pe baiat sa-i vorbeasca despre viata lui personala, va fi si ea nevoita sa-i faca anumite dezvaluiri.In momentul de fata se gandea numai cum sa evite acest lucru, insa nu se putea abtine sa nu zambeasca simtindu-i atingerea.

Ai discutat vreodata cu ei despre acest lucru?Sau ... mai bine zis ... nu ai fost niciodata atras de platourile de filmare?
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 7:42 pm

Nu am mai vorbit cu ei de ani. Nu știu ce număr de telefon au, nu știu unde sunt acum. Nu mai știu nimic despre ei. Niciodată nu mi-au plăcut platourile de filmare. Din cauza lor s-a destrămat familia mea de mine. Dar tu... ce-mi poți zice despre tine?

I-am zâmbit și am scos un chicotit juvenil.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 7:47 pm

Nu prea multe ...
Murmura Felicia incercand sa inventeze pe loc o poveste care nu se departa atat de mult de realitate, nu neaparat pentru ca se ferea sa-l minta pe baiat, ci mai mult pentru ca se temea sa nu se incurce singura in propriile inventii.

Eu am 18 ani defapt ...
Incepu ea amintindu-si ca nu-i spusese niciodata lui Chris adevarata ei varsta.Si, de asemenea, era curioasa sa afle si cati ani are el.
Parintii mei au fost amandoi acrobati, iar eu m-am nascut in Franta, la Paris.Insa nu am petrecut prea mult timp cu ei.Mama si tatal meu nu au fost niciodata casatoriti si de aceea eu am preluat numele mamei mele.Mama a murit acum mult timp si nu am nici o amintire cu ea, iar cu tatal meu nu petrec timp.Am fost crescuta de tatal mamei mele, de profesorii particulari, de meditatori si de dadace.Bineinteles ... am descoperit scena si am ajuns aici.Nimic interesant ...
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 7:51 pm

Presupun că Franța e minunată. Aș vrea să am 18 ani din nou. Am 20, acum. Cred că nu a fost plăcut să știi că mama ta nu mai e, am spus cu o urmă de tristețe și m-am jucat cu degetele în nisipul ud.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 7:53 pm

Nu am constientizat acest lucru atunci.Eram prea mica si eram obisnuita cu absentele ei indelungate ...
Ii explica Felicia evitand totusi sa mentioneze ca avea un an, pentru a nu-l lasa pe baiat sa puna in legatura moartea mamei ei cu a Laylei Hamilton.

Mai tarziu mi s-a explicat asta si am fost furioasa pe tot.Mi-a trecut insa ... si m-am obisnuit cu ideea ...

Isi musca buzele la sfarsit, stiind ca-i spuses eo minciuna si ca niciodata nu acceptase in totalitate moartea mamei ei, considerandu-se intr-un fel vinovata.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 7:56 pm

Eu nu cred că m-aș fi obișnuit vreodată cu faptul ca mama mea să fi murit. Dar m-am mulțumit ca ea să fie absentă în viața mea.
Am admirat soarele care strălucea pe cer și am lăsat strâmtoarea mâinii.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 7:59 pm

Nu a fost chiar atat de greu ...
Continua blonda cu minciunile, strangandu-i totusi involuntar mana intr-a ei, ca semn ca spunea totusi un neadevar.Fapt ce o dadea de gol insa.
Nu am nici o amintire cu ea, asa ca e cam greu sa-ti lipseasca persoanele pe care nu le-ai cunoscut ... Si nici in casa nu s-a discutat pe baza acestui subiect.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 8:01 pm

Am observat gestul ciudat al fetei.
Ăăă... Cum de m-ai strâns așa puternic de mână? Adică... doar nu minți, nu?
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 8:04 pm

Nu, bineinteles ca nu.
Schita blonda un zambet slab, mai mult pentru a-l convinge de ceea ce incerca sa-i spuna.
E doar din cauza ... brizei marii.Mi s-a facut putin frig, pentru ca nu ma asteptam sa fie racoare astazi.
Rasufla usurata fata in momentul in care simti vantul cu aroma sarata adiindu-i prin parul lung si blond, ce i se revarsa pe umeri si pe spate.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 8:07 pm

Nu am mai zis nimic și i-am dat ușor drumul mâinii. Mi-am dat cămașa verde jos și am rămas doar în tricou. I-am pus-o pe umeri și apoi am luat-o din nou de mână.

Cred că acum nu mai îți e așa frig, nu?
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 8:09 pm

Isi intoarse privirea spre el, zambindu-i sincer si multumindu-i entru gestul amabil.

Nu iti va fi tie frig, acum?
Intreba putin ingrijorata fata, cu toate ca nu stia sigur cu ce ramasese imbracat Chris.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 8:11 pm

Nu, doar am un tricou și îmi e bine. E chiar ok, nu ai de ce să îți faci griji.
Am închis pentru o secundă ochii și m-am lăsat purtat de aerul sărat.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 8:13 pm

Cum crezi ... Desi cred ca esti obisnuit cu aerl de aici si cu serile pe plaja ...
Incerca Felicia sa se convinga singura de ceea ce ii spusese Chris.

Nu vrei sa mergem totusi sa mancam ceva?Stiu ca suna putin ciudat sa propun eu asta, in ... astfel de circumstante, insa nu prea-s obisnuita cu mancarea de la Internat si deobicei prefer restaurantele linistite.Mai ales daca e vorba de fructe de mare ...
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 8:17 pm

Ai dreptate, sună oarecum ciudat. Dar îmi surâde ideea unei cine la restaurant. Cred că știu totuși unul unde prepară fructele de mare genial. Urmează-mă.
Nu i-am dat drumul la mână, dar am așteptat să fie din nou lângă mine și am luat-o de umăr.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 8:18 pm

Rasufla usurata in momentul in care constata ca baiatul inca o tinea de mana.
Sima lui prezenta si gesturile sale ii dadeau Feliciei un sentiment de siguranta care, pentru cateva clipe o faceau sa se simta fericita.

Il urma, atenta la pasii sai si ghidandu-se dupa zgomotul marii si sunetul vocii baiatului.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 8:21 pm

Am ajuns în fața restaurantului. I-am lăsat umărul în pace și i-am luat din nou mâna, conducând-o înăuntru și invitând-o să se așeze la o masă de la fereastra mare, unde se putea vedea perfect marea. Am luat și eu loc și am început să citesc obosit meniul.
Cred că o să-mi iau caracatiță prăjită. Tu ce vrei?
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm EmptyVin Mai 28, 2010 8:23 pm

Isi dadu abia atunci seama ca nu putea citi meniul, insa solutia ii veni repede in minte, asa ca-i raspunse zambind.

Nu cred ca am preferinte in seara asta.Si, din moment ce tu ai mai fost la restaurantul acesta ... te rog sa alegi tu si pentru mine.
Sus In jos
Continut sponsorizat





After the storm Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm Empty

Sus In jos
 
After the storm
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sydney Star :: SYDNEY CITY :: Avalon Beach-
Mergi direct la: