Sydney Star
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sydney Star

Growing up here, my world is filled with high falling acrobats.The smells of popcorn and cotton candy mix with straw and dirt, sweat and greasepaint. It is the stuff that other people's dreams are made of. My dreams are much more humble.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 After the storm

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:25 pm

Dacă îți plac racii, atunci o să comand raci pentru tine. Am zâmbit scurt și am chemat chelnerul.
Eu vreau caracatiță prăjită, iar doamna... încă alege.
Am râs pe sub mustață când am scos cuvântul „doamnă” din gură.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:27 pm

Comanda ea raci si alese, bineinteles, un vin alb.Mai mult pentru ca se obisnuise, din familie, ca la fructele de mare sa se serveasca vin alb.

Inca ceva.Te rog ... nu-mi mai spune 'doamna'.
Zambi Felicia incrucisandu-si, pe sub masa, picioarele la nivelul gleznelor.
Ma face sa ma simt prea matura.Chiar batrana intr-un fel.
Rase ea o clipa.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:28 pm

Nu am găsit la momentul potrivit un cuvânt potrivit. Să mi-o scuzi, te rog. Vreau și eu un vin alb, vă rog.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:30 pm

Nu ti-am zis-o ca pe o observatie.
Ii explica apoi Felcia, asteptand chelnerul sa plece pentru a putea continua.

Am zis-o mai mult ca pe ... ceva de care sa ma amuz.Nu stiu, dar daca continui sa-mi spui astfel, va crede (priveste in directia in care plecase chelnerul) ca sunt sotia ta.
Chicoti, pentru prima data in multi ani, blonda, gandindu-se abia apoi ca l-ar putea face pe Chris sa se simta prost cu remarca ei.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:32 pm

Să știi că nu ar arăta rău să fii soția mea, dar... nu avem vârsta potrivită.
Am chicotit împreună cu ea și am așteptat să vină chelnerul.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:33 pm

Rasufla usurata cand vazu ca si Chris se amuzase de povestea inventata de ea, asa ca asteptara in continuare sosirea chelnerului cu vinul.

Defapt ... ideea de casatorie nu mia suras niciodata.Nu stiu de ce, insa cu siguranta nu s-a pus problema varstei.Cred ca mai mult din cauza faptului ca nu-s prea implicata in relatiile cu alte persoane.
Continua blonda jucandu-se putin ca tacamurile.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:35 pm

Nici dacă ar fi o persoană mai... specială, să zic așa? Am ridicat curios din sprânceană și am așteptat răspunsul Feliciei.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:38 pm

Nu prea ... au existat persoane speciale pana acum.
Ii zambi Felicia continuandu-si explicatia si sperand ca astfel Chris va intelege la ce se referea ea defapt.

Insa nu cred ca acesta este neaparat motivul.Stii ... cred ca ti-am zis deja ca parintii mei nu au fost casatoriti niciodata, iar povestea dintre ei ... nu a prea mers.Mereu m-am gandit ca daac ar fi fost casatoriti si ar fi continuat pur si simplu sa traiasca impreuna numai gandindu-se la mine ... ar fi fost in totalitate nefericiti.Casatoria este deseori ... o bariera.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:41 pm

Mi se pare uneori că (,) căsătoria ori e o barieră, ori e ... nu știu exact ce. Dar e fascinant să mergi la o nuntă, ce e drept.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:43 pm

Nu am fost niciodata la o nunta.Nu pentru ca nu as fi fost invitata, ci mai mult pentru ca nu-mi plac multimile sau aglomeratia.Nu ma simt prea bine inconjurata de atatea persoane, unele necunoscute.

Continuara amandoi dialogul, pana ce chelnerul trecu a doua oara, servindu-le cina si incepura amandoi sa manance.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:45 pm

M-am jucat cu furculița în farfurie și i-am murmurat fetei un „Poftă bună”, începând să mânânc caracatița. Avea un gust cu adevărat genial. Când am terminat, am luat o gură mică de vin, cât să-mi umezesc buzele.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:48 pm

Gusta si ea vinul, insa la inceput, inainte de a incepe sa manance.
B\Nu manca insa prea mult, nu pentru ca tinea la impresia generala sau pentru ca nu voia sa se ingrase, ci mai mult pentru ca asa se obisnuise.

Se sterse pe servetul alb, evitand totusi sa-l murdareasca totusi, mai mult din politete si amabilitate.Si apoi pentru ca nu avea nici o idee ce culoare era.
Mai gusta inca o data vinul, plimbandu-si apoi degetele pe sticla paharului.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:50 pm

Mâncarea de aici e foarte bună, așa-i? Am rânjit juvenil și mi-am închid ochii pentru o clipă.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:52 pm

Trebuie sa recunosc, ai facut o alegere foarte buna.In privinta acestui restaurant.In plus ... amplasarea lui e foarte placuta ...
Murmura Felicia intorcandu-se spre geam si incercand sa-si imagineze apusul de afara, cu soarele stingandu-si ultimele scantei in valuri.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:56 pm

Vin la restaurantul ăsta aproape în fiecare zi de zând sunt aici, la unchiul meu. Este o atracție locală care are succes. Cred că singura.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 8:58 pm

Si totusi ... in ciuda prestigiului sau, nu este prea aglomerat.
Remarca Felicia bucurandu-se de linistea si intimitatea pe care le oferea restaurantul.
In general prefera sa se fereastra de multimi, mai ales atunci cand era vorba de locurile publice.

Nu vreau sa sune ca si cum as fi o rasfatata ... Insa sunt obisnuita cu cina la restaurant ...
Recunoscu apoi ea.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 9:00 pm

Eu de obicei vin aici, nu contează dacă am bani sau nu. De obicei, comanda intră în contul unchiului. El îmi plătește toate cheltuielile. Și îmi pare bine.
Am zâmbit.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 9:02 pm

Recunosc ... in privinta aceasta nici eu nu ma prea descurc cu banii.Toate cheltuielile mele de aici, din sydney sunt trecute in contul tutorelui meu.
Il completa Felicia, simtindu-se mai in largul ei si gandindu-se ca astfel nu parea chiar atat de rasfatata cum avusese la inceput impresia.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 9:04 pm

Adică, fără unchiul meu aș fi un sărăntoc amărât care cerșește pe plajele bogate din Sydney.
Am râs discret și am luat mâna fetei într-a mea.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 9:07 pm

Zambi, nu neaparat la gluma baiatului, ci mai mult de sentimentul pe care-l avu atunci cand acesta o atinse.

Vrei sa mergem sa ne mai plimbam?Sau trebuie sa ajungi la antrenamente?
Intreba Felicia, gandindu-se totusi ca nu i-ar fi placut ca seara sa se incheie atat de brusc.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 9:09 pm

Defapt, azi nu cred că merg la antrenamente. O să stau doar cu tine. Bine?
I-am zâmbit și am mai preferat să stăm puțin jos.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 9:11 pm

Ii multumi din nou pentru amabilitatea de a-si petrece seara cu ea, cu toate ca replica ei sunase putin prea formal pentru situatia in care se aflau.

Deci ...mergem din nou pe plaja?
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 9:13 pm

Da, haide, am spus eu ridicându-mă de pe scaun. Am așteptat-o și pe ea și am luat-o din nou de mână, părăsind localul.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptyVin Mai 28, 2010 9:15 pm

In momentul acela isi dadu seama ca baiatul actiona mai mult ca un indrumator pentru ea, asa ca ramase in impas pentru cateva clipe, nestiind sigur cum ar trebui sa-i interpreteze gesturile
Intr-un fel ... comportamentul baiatului o linistea si o facea sa se simta in siguranta, insa pe de alta parte ii dadea un sentiment ciudat.
Sus In jos
Lacroix L. Christian
Admin
Lacroix L. Christian


Mesaje : 136
Data de înscriere : 23/05/2010

After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 11:04 am

Am inspirat adânc aerul sărat de afară și mi-am îndreptat privirea către mingea mare și portocalie, care părăsea încet cerul.
Sus In jos
https://sydney-star.forummotion.com
Continut sponsorizat





After the storm - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: After the storm   After the storm - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
After the storm
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sydney Star :: SYDNEY CITY :: Avalon Beach-
Mergi direct la: