Sydney Star
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sydney Star

Growing up here, my world is filled with high falling acrobats.The smells of popcorn and cotton candy mix with straw and dirt, sweat and greasepaint. It is the stuff that other people's dreams are made of. My dreams are much more humble.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cate putin din toate

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 8:12 pm

OOC: Waaa ... ce caut eu aici ? >.> Nu prea-i de Felicia ganeu' asta de distractie XD

BIC

Le urma pe fete, ghidata mai ales de Luca.
Prefera insa sa nu le mai spuna nimic cu privire la ceea ce reusisera sa declanseze in sala de mese, ingrijorandu-se deja ce poveste ar trebui sa-i spuna acum lui Chris, data viitoare cand urmau sa se intalneasca.
Sus In jos
Manulle DonVitto

Manulle DonVitto


Mesaje : 144
Data de înscriere : 28/05/2010
Varsta : 32

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 8:15 pm

- Mancarea a fost buna, spun eu, parand ca mi-a placut mancarea de la cantina, chiar daca nu i-am simtit defel gustul.
Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum.htm
Alexia Guillem

Alexia Guillem


Mesaje : 32
Data de înscriere : 28/05/2010
Varsta : 29

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 8:30 pm

-Chiar vroiam sa mai mamanc... am spus, molesindu-ma usor. Deci, treaba asta cu bataia se intampla des? Sau e doar o chestiune temporara?
Sus In jos
Manulle DonVitto

Manulle DonVitto


Mesaje : 144
Data de înscriere : 28/05/2010
Varsta : 32

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 8:33 pm

- Se intampla de fiecare data cand Mendi nu primeste rolul principal intr-o piesa, spun, dandu-mi ochii peste cap.
Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum.htm
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 8:38 pm

De ce este acest lucru atat de important ... inseamna doar o responsabilitate in plus ...
Ofta Felicia auzind explicatia fetei, insa prefera sa nu intervina.
Sus In jos
Manulle DonVitto

Manulle DonVitto


Mesaje : 144
Data de înscriere : 28/05/2010
Varsta : 32

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 8:46 pm

- Tipa aia, vrea sa devina mai mare stea decat Layla si Sora sau May. Ce infumurata. A uitat de unde aplecat. Mama ei lucra pe centura, iar taicasu in puscarie, spun uitandu-ma la mobilul meu.
Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum.htm
Alexia Guillem

Alexia Guillem


Mesaje : 32
Data de înscriere : 28/05/2010
Varsta : 29

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 8:50 pm

-Si de unde stii tu toate astea? am intrebat, uitandu-ma putin dubios la Manu. Oh, si ca tot veni vorba de Layla si celelalte, sora mea mi-a spus ca voi gasi aici si 'urmasi' ai fostilor acrobati. Sunteti una dintre voi?
Sus In jos
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 8:51 pm

Nu cred ca ar trebui sa o judeci atat de dur.Fiecare are dresptul de a fi aici cu un vis, pe care doreste sa si-l implineasca.Si in acest caz, parintii nu ar trebui sa aibe nici o legatura.
Spuse cateva clipe mai tarziu Felicia, gandindu-se la situatia ei.

Si ... nu, nu cred ca avem vre-o legatura cu cei de la Kaleido.
Se grabi fata sa-i raspunda si Alexiei.
Sus In jos
Manulle DonVitto

Manulle DonVitto


Mesaje : 144
Data de înscriere : 28/05/2010
Varsta : 32

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 8:52 pm

- Eu una nu. Parinti mei sunt fanatici religiosi si ies din discutie. De unde stiu toate alea? Proasta aia de Mendi si-a uitat jurnalul in sala de antrenament si antrenorul meu, Antonio, a crezut ca este al meu si l-a citit, apoi cand citi numele apartinantului, s-a prefacut ca nu a facut nimic.
Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum.htm
Alexia Guillem

Alexia Guillem


Mesaje : 32
Data de înscriere : 28/05/2010
Varsta : 29

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 9:02 pm

-Inteleg. am spus, apoi am ramas tacuta. Stiam ca nu avea rost sa continui subiectul.
Mi-am pus mai bine ochelarii pe cap si mi-am continuat linistita drumul.
Sus In jos
Manulle DonVitto

Manulle DonVitto


Mesaje : 144
Data de înscriere : 28/05/2010
Varsta : 32

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 9:04 pm

- Ce ar fi sa mergem in oras sa mancam ceva sau pe plaja? Le intreb pe fete, foarte nergica, mai ales ca era soare afara.
Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum.htm
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 9:04 pm

Ai vreo legatura cu Kaleido Stge?
Intreba Felicia abia mai apoi, dandu-si seama ca roscata nu putea stii toate detaliile decat cunoscand o persoana care in trecut facuse parte din Kaleido.
Insa nu mai astepta un raspuns, raspunzandu-i apoi intrebarii Manuellei.
Cred ca ar fi placut sa vedem orasul ...
Sus In jos
Manulle DonVitto

Manulle DonVitto


Mesaje : 144
Data de înscriere : 28/05/2010
Varsta : 32

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 9:09 pm

R: Manu! Aud o voce cunoscuta de baiat cum ma striga si doua brate puternice ma imbratisa pe la spate.
- Randy? Ce cauti aici? Il intreb, pe vechiul meu prieten de la circul ambulant La carnaval.
R: Am venit cu circul aici. Vom da diseara o reprezentati la Sydney Star si poate ma vei ajuta intr-un duel Diablo, imi spuse roscatul, zambindu-i dulce.
Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum.htm
Alexia Guillem

Alexia Guillem


Mesaje : 32
Data de înscriere : 28/05/2010
Varsta : 29

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 9:18 pm

M-am apropiat de Felicia si i-am zambit.
-Pai, cam da. Sora mea mai mare e Mia Guillem.
Am zambt usor jenata, apoi mi-am indreptat privirea spre parul blond si ochii albastrii ai Feliciei.
Si ea trebuie sa aiba ceva legatura cu cineva din fostul Kaleido... mi-am spus, apoi mi-am intors capul spre Manu si tipul cu care vorbea.
Sus In jos
Manulle DonVitto

Manulle DonVitto


Mesaje : 144
Data de înscriere : 28/05/2010
Varsta : 32

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 9:22 pm

- Nu cred, Randy. Sti bine ca in sala e acustica mare si v-a fi si muzica si cum tu esti, fara vedere...
R: Pustoaico, nu-i vina mea, ca o betiva si-a bagat degetele in ochii mei. Am mai fost aici de cateva ori, imi spuse Randy si eu aprob usor din cap.
- Apropo, Alexia si Felicia, el este Randy un vechi prieten, Randy este sunt Felicia si Alexia, prietenele mele, il prezint fetelor.
R: Incantat, le spuse, zambindu-le.
Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum.htm
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 9:24 pm

Nu sesiza insa privirea roscatei, insa ramase uimita auzind-o.
Nu stia chiar atat de multe despre Mia, insa auzise discutandu-se despre ea in perioada in care lucrase pentru cei de la Kaleido si, ca si scenarista, o apercia pentru talent si, mai ales, entru ambitie.

Nu stiam ca a avut o sora ...
Murmura inca uimita blonda.
Incantata de cunostinta, Randy.
Ii raspunse apoi Felicia baiatului.
Sus In jos
Alexia Guillem

Alexia Guillem


Mesaje : 32
Data de înscriere : 28/05/2010
Varsta : 29

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 9:32 pm

Am zambit si eu baiatului, apoi mi-am lasat capul usor in jos. Mi-am adus aminte ca nu o sunasem pe Mia de cateva zile si ea se ingrijora foarte tare daca nu ii dadeam vre-un semn de viata.
Dintr-o data, BlackBerry-ul meu incepe sa cante in buzunarul jachetei iar eu mi-am dat seama ca sora mea e telepatica. Am scos telefonul si am raspuns.
-Mia! am spus, vesela.
M:-Alex, ce faci? Esti bine? Ai gasit camera in care stai? Ti-ai facut prieteni? Ai mancat? incepu sora mea sa ma asalteze cu intrebari, ceea ce ma facu sa rad usor.
-Da, sunt bine. Da, am gasit camera. Da, mi-am facut doua prietena si da, chiar acum am mancat
Sus In jos
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 9:35 pm

Wow ... cred ca tu si sora ta sunteti foarte apropiate.
Remarca imediat Felicia, amintindu-si si ea de parintii ei si oftand usor, aproape insesizabil.
Sus In jos
Manulle DonVitto

Manulle DonVitto


Mesaje : 144
Data de înscriere : 28/05/2010
Varsta : 32

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 9:36 pm

- Tu ai unde sa stai? Il intreb, amintindu-mi brusc, ca hotelurile erau destul de scumpe pe aici.
R: Cu cortul pe plaja, spuse el, mandrindu-se de locuinta lor. Vreti sa veniti in tabara? Intreba energic, apoi auzi oftatul Feliciei. De ce a oftat Felicia? Intreba deodata.
Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum.htm
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 9:37 pm

Isi reveni si schita un zambet, pentru a-i linisti pe cei din jur.
Mi-am amintit pur si simplu de ceva.Atata tot.
Le explica ea imediat.
Sus In jos
Alexia Guillem

Alexia Guillem


Mesaje : 32
Data de înscriere : 28/05/2010
Varsta : 29

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 9:39 pm

Dupa ce am inchis surorii mele, am chicotit usor la remarca Feliciei.
-Cam asa ceva. Stateam in aceeasi casa si obisnuiam sa petrecem foarte mult timp impreuna... am spus, indesand BlackBerry-ul in buzunarul jachetei. Doar ca in ultimul timp, nu prea am petrecut foarte mult timp, din cauza antrenamentelor. mi-am continuat fraza in minte.
Sus In jos
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 9:40 pm

Totusi, ea a fost cea care te-a determinat sa vii aici, nu?
Continua Felicia amintindu-si ca in cazul ei aproape toata lumea insistase ca ea sa ramana cat mai departe de scena sau antrenamente.
Sus In jos
Manulle DonVitto

Manulle DonVitto


Mesaje : 144
Data de înscriere : 28/05/2010
Varsta : 32

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 9:43 pm

- E fain sa ai pe cineva, care sa iti dea impulsul necesar sa faci ceva, apropo, sora ta a fost foarte amuzata la un spectacol in Paris. Am ras cu lacrimi, am spus si am inceput sa chicotesc amintindu-mi spectacolul.
Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum.htm
Alexia Guillem

Alexia Guillem


Mesaje : 32
Data de înscriere : 28/05/2010
Varsta : 29

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 9:44 pm

Am ras la spusele lui Manu, apoi m-am intors spre Felicia.
-Uhh, cred ca da. am raspuns dupa o pauza. Mi-a placut, oricum, din totdeauna sa o privesc pe sora mea facand exercitii ca o adevarata acrobata si cred ca asta mi-a starnit interesul sa vin aici. Pe langa asta, iubesc sportul extrem!
Am chicotit usor.
Sus In jos
Felicia Hamilton

Felicia Hamilton


Mesaje : 188
Data de înscriere : 24/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Sydney Star

Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 EmptySam Mai 29, 2010 9:45 pm

Te admir atunci ... Eu nu cred ca voi putea ajunge vreodata la nivelul mamei mele ...
Ofta Felicia, insa prefera sa nu-i spuna asta Alexiei.

Va veni si ea sa te vada la spectacole?
Intreba apoi blonda, straduindu-se sa zambeasca.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cate putin din toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cate putin din toate   Cate putin din toate - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Cate putin din toate
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sydney Star :: SYDNEY STAGE :: Sala de mese-
Mergi direct la: