Sydney Star
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sydney Star

Growing up here, my world is filled with high falling acrobats.The smells of popcorn and cotton candy mix with straw and dirt, sweat and greasepaint. It is the stuff that other people's dreams are made of. My dreams are much more humble.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Postarea in RPG

In jos 
AutorMesaj
Rachel Oswald

Rachel Oswald


Mesaje : 42
Data de înscriere : 23/05/2010

Postarea in RPG Empty
MesajSubiect: Postarea in RPG   Postarea in RPG EmptyMier Mai 26, 2010 8:56 pm

Postarea in RPG se va face astfel:
-replicile in bold.
-gandurile si Flashback-ul (care va fi specificat) in italic.
-actiunea in scris normal.
-off-topicul in scris la alegere.

Cand deschideti un topic nou, scrieti OFF la inceput si specificati neaparat ora, locul si, optional, ziua la care se desfasoara actiunea din topic. Veti specifica apoi si daca topicul este rezervat doar pentru anumiti useri sau este deschis tuturor, in casuta cu Descrierea topicului, de sub titlul acestuia.

Exemplu:
OFF: Sambata, 13:25 p.m., intr-un bar oarecare.

Stateam la bar, band din paharul meu cu whiskey, plictisita.
Barman, am zis eu la un moment dat, Mai adu-mi inca un pahar, te rog...
Barmanul dadu aprobator din cap, apoi se intoarse sa-mi toarne bautura ceruta.
Are un fund sexy, trebuie sa recunosc. Si e si tanar ~Yummy!
Optional, puteti folosi ghilimele, apostrof, linie de dialog.
Fiecare post trebuie sa aiba minim un rand. Lasam la alegerea fiecaruia la ce persoana doreste sa-si relateze povestea, I sau a III-a.

Dormitoarele au o anumita organizare, trebuie sa fiti atenti...
Personajele sunt grupate cate 2 intr-o camera, iar camerele sunt numerotate. Lista cu repartizarea personajelor in dormitoare este afisata chiar in sub-categoria 'Dormitoarele', ca Post-it. In acel topic se pot posta si cererile de repartizare, in cazul in care doriti sa stati cu cineva anume (daca si acel cineva este de-acord) sau in cazul in care doriti sa stati singuri intr-o camera.

ATENTIE! Nici un user nu are voie sa posteze in RPG fara sa isi fi creat mai intai Fisa Personajului. Userii care vor incalca aceasta regula se vor trezi cu posturile respective sterse.


Sus In jos
 
Postarea in RPG
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sydney Star :: ADMINISTRATION :: Reguli-
Mergi direct la: