Sydney Star
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sydney Star

Growing up here, my world is filled with high falling acrobats.The smells of popcorn and cotton candy mix with straw and dirt, sweat and greasepaint. It is the stuff that other people's dreams are made of. My dreams are much more humble.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Străbătut de plictiseală

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Allan Thompson

Allan Thompson


Mesaje : 6
Data de înscriere : 27/05/2010

Străbătut de plictiseală Empty
MesajSubiect: Străbătut de plictiseală   Străbătut de plictiseală EmptyJoi Mai 27, 2010 10:44 pm

OFF : Ora 20:15 , Camera de zi


Plictisit să se tot învârtă prin împrejurimi , cu mâinile în buzunar , căştile telefonului pe urechi şi muzica la maxim , intră în sufragerie . Observând cum nu este nimeni prin împrejur , se aşează alene pe canapeaua din faţa televizorului şi ia telecomanda în mâna dreaptă , deschizându-l . Începe a o butona haotic , încercând a găsi ceva interesant de vizionat .
Sus In jos
Claudia Sanchez

Claudia Sanchez


Mesaje : 12
Data de înscriere : 27/05/2010

Străbătut de plictiseală Empty
MesajSubiect: Re: Străbătut de plictiseală   Străbătut de plictiseală EmptyJoi Mai 27, 2010 11:17 pm

Îşi luă ceaşca de ceai de pe băncuţa din faţa casei şi deschise uşa intrând şi ea în interiorul ei. Se descălţă de converse lăsându-se de izbelişte la uşă şi merse stre televizor ştiind că nu era nimeni acolo. Păşi non-şalantă fredonând ceva neştiind că mai era cineva.
Huh? se întrebă pe sine văzând televizorul aprins.
Sus In jos
Kiyoko Yoshitaka

Kiyoko Yoshitaka


Mesaje : 10
Data de înscriere : 28/05/2010

Străbătut de plictiseală Empty
MesajSubiect: Re: Străbătut de plictiseală   Străbătut de plictiseală EmptyVin Mai 28, 2010 12:57 am

Tocmai de terminasem de facut o baie. Dupa ce mi-am uscat in graba parul si am tras pe mine o pereche de pantaloni scurti si-un tricou larg, alb, am coborat scarile pana in sufragerie. Cand am ajuns acolo m-am mirat putin, nu ma asteptam sa mai fie cineva.
Am privit cele doua persoane din incapere, iar chipurile lor nu mi s-au parut deloc cunoscute. Era si normal, doar eram noua prin zona, totusi m-am gandit sa ii salut si sa ne cunoastem.
- Buna! Am spus, pe-un ton prietenos, sperand ca ma aud, mai ales baiatul, pentru ca avea castile in urechi si nu parea sa fie chiar asa de atent la ce se intampla in jurul sau.
Sus In jos
Claudia Sanchez

Claudia Sanchez


Mesaje : 12
Data de înscriere : 27/05/2010

Străbătut de plictiseală Empty
MesajSubiect: Re: Străbătut de plictiseală   Străbătut de plictiseală EmptyVin Mai 28, 2010 9:19 am

Auzi vocea fetei ce îi străbătu' mintea câteva secunde , tresări pe moment şi se întoarse spre ea privind-o din cap până în picioare , nu o mai văzuse pe aici , şi era clar că era nouă.
-Salut! murmură zâmbind aşezându-se pe marginea canapelei sorbind mici înghiţituri din ceaşca cu ceai de plante.
Sus In jos
Kiyoko Yoshitaka

Kiyoko Yoshitaka


Mesaje : 10
Data de înscriere : 28/05/2010

Străbătut de plictiseală Empty
MesajSubiect: Re: Străbătut de plictiseală   Străbătut de plictiseală EmptySam Mai 29, 2010 12:28 pm

Eu sunt Kiyoko! M-am prezentat eu, zambind scurt.
Am analizat-o pe fata pret de cateva clipe, iar dupa ce m-am plictisit de facut lucrul acesta m-am trantit pe-un fotoliu din apropiere.
Sus In jos
Claudia Sanchez

Claudia Sanchez


Mesaje : 12
Data de înscriere : 27/05/2010

Străbătut de plictiseală Empty
MesajSubiect: Re: Străbătut de plictiseală   Străbătut de plictiseală EmptySam Mai 29, 2010 4:16 pm

Claudia!Încântată să te cunosc Kiyoko! murmură zâmbind cald privindu-l pe brunet , apoi reveni cu privitul în direcţia fetei. Rămăsese puţin blocată auzise undeva numele de Kiyoko , dar nu îşi amintea unde.
În fine... replică în sinea sa privind podeaua.
Sus In jos
Kiyoko Yoshitaka

Kiyoko Yoshitaka


Mesaje : 10
Data de înscriere : 28/05/2010

Străbătut de plictiseală Empty
MesajSubiect: Re: Străbătut de plictiseală   Străbătut de plictiseală EmptyDum Mai 30, 2010 6:41 pm

Esti de mult pe aici, Claudia? Am intrebat-o eu, dorind sa fac putina conversatie si sa mai destind atomosfera. Eram cam plictisita la ora aceea, dar eram sigura ca o conversatie lunga m-ar scoate din starea asta.
Sus In jos
Rachel Oswald

Rachel Oswald


Mesaje : 42
Data de înscriere : 23/05/2010

Străbătut de plictiseală Empty
MesajSubiect: Re: Străbătut de plictiseală   Străbătut de plictiseală EmptyDum Mai 30, 2010 8:41 pm

Am intrat in camera de zi, cu gandul sa mai omor din plictiseala, dar am ramas in prajul usii cand am dat cu ochii de atatea persoane...
Salut... am zis eu, nesigura.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Străbătut de plictiseală Empty
MesajSubiect: Re: Străbătut de plictiseală   Străbătut de plictiseală Empty

Sus In jos
 
Străbătut de plictiseală
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sydney Star :: SYDNEY STAGE :: Camera de zi-
Mergi direct la: