Sydney Star
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sydney Star

Growing up here, my world is filled with high falling acrobats.The smells of popcorn and cotton candy mix with straw and dirt, sweat and greasepaint. It is the stuff that other people's dreams are made of. My dreams are much more humble.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cafea cu lapte.

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Claudia Sanchez

Claudia Sanchez


Mesaje : 12
Data de înscriere : 27/05/2010

Cafea cu lapte. Empty
MesajSubiect: Cafea cu lapte.   Cafea cu lapte. EmptyJoi Mai 27, 2010 10:06 pm

OFF: Ora 15.20 , Cafeneaua Capri.
Îşi duse mâna deasupra ochilor încercând să evite lumina puternică provocată de soare . Privi ceasul de la mână dându-şi seama că era ora trei . Se apropie de uşa cafenelei şi o deschise uşor intrând acolo. Câteva persoane ţinti privirea spre ea , dar nu destul încât să fie deranjată. Privi în toate părţile şi toate mesele erau ocupate.
Firar şopti pentru sine mergând spre bar.
Se aşeză pe scaunul destul de înalt ,îi aşeză puţin rochia pentru a fi sigură că nu i se vedea nimic neplăcut. Barmanul o întrebă ce doreşte , iar aceasta comandă o cafea tare , dar cu lapte.
Sus In jos
Kiyoko Yoshitaka

Kiyoko Yoshitaka


Mesaje : 10
Data de înscriere : 28/05/2010

Cafea cu lapte. Empty
MesajSubiect: Re: Cafea cu lapte.   Cafea cu lapte. EmptyVin Mai 28, 2010 1:00 am

Eram in cafenea de ceva timp. Ar fi trebuit sa ma intalnesc c-o prietena, dar pana la urma mi-a dat mesaj si mi-a transmis ca nu poate ajunge.
Cum afara era prea cald pentru mine si imi era tare greu sa ma ridic de la masa, mi-am propus sa mai raman ceva vreme pe acolo.
Am mai comandat o doza de suc si tot odata si-o inghetata. Nu a durat prea mult pana ce comanda mi-a venit si mi-am infipt lingurita in inghetata. Am luat o gura mica.
- Mmm... ! Am facut eu, gandind ca era chiar delicoasa si prima inghetata pe care o mancam anul asta.
Sus In jos
Claudia Sanchez

Claudia Sanchez


Mesaje : 12
Data de înscriere : 27/05/2010

Cafea cu lapte. Empty
MesajSubiect: Re: Cafea cu lapte.   Cafea cu lapte. EmptyVin Mai 28, 2010 9:26 am

Barmanul îi oferi cafeaua , şi o puse pe tejghea.
Mulţumesc! spuse ea luând ceaşca de cafea între mâini şi o îndreptă spre buze sorbind o înghiţitură.
Frige!Frige!Frige! se strâmbă lăsând cafeaua rapid pe tejghea ducându-şi mâna dreaptă la zona buzelor. Îşi trecu' uşor limba peste ele , şi luă pliculeţul de zahăr punându-l în ceaşcă , amestecând apoi cu un beţisor din plastic.
Sus In jos
Kiyoko Yoshitaka

Kiyoko Yoshitaka


Mesaje : 10
Data de înscriere : 28/05/2010

Cafea cu lapte. Empty
MesajSubiect: Re: Cafea cu lapte.   Cafea cu lapte. EmptySam Mai 29, 2010 12:29 pm

Continuam sa mananc inghetata, fiind parca absenta. Eram cu trupul acolo, dar nu si cu mintea. Ma gandeam la multe lucruri si aveam o privire pierduta, de parca nu as sti cine sunt si de unde vin.
Sus In jos
Claudia Sanchez

Claudia Sanchez


Mesaje : 12
Data de înscriere : 27/05/2010

Cafea cu lapte. Empty
MesajSubiect: Re: Cafea cu lapte.   Cafea cu lapte. EmptySam Mai 29, 2010 4:20 pm

După ce amestecă bine zahărul pentru ca aceea cafea să se îndulcească , la televizorul suspendat deasupra barului reporterii ştirilor anunţau că tocmai a fost ucis un traficant de droguri. Pe moment încremeni , şi îşi duse o mână la tâmplă stângă şi în timp ce îşi lăsă cafeaua să se răcească privi spre ea speriată , gândindu-se la Conor , fratele ei , ca nu cumva acel traficant să fie chiar el.
Sus In jos
Kiyoko Yoshitaka

Kiyoko Yoshitaka


Mesaje : 10
Data de înscriere : 28/05/2010

Cafea cu lapte. Empty
MesajSubiect: Re: Cafea cu lapte.   Cafea cu lapte. EmptyDum Mai 30, 2010 6:39 pm

Am auzit si eu stirea. Nu m-am mirat, nici nu mi-a fost frica, de fapt n-am avut nici o recatie, ca si cand chestile astea mi s-ar parea ceva normal. Si chiar asa era, cunosteam multe situatii si mai urate.
Am cascat plictisita si am observat ca o fata cu parul blond parea putin cam speriata. Ma intrebam daca stirea o facuse sa devina asa.
Sus In jos
Rachel Oswald

Rachel Oswald


Mesaje : 42
Data de înscriere : 23/05/2010

Cafea cu lapte. Empty
MesajSubiect: Re: Cafea cu lapte.   Cafea cu lapte. EmptyDum Mai 30, 2010 10:09 pm

Am intrat in ' Cafe Capri ' la timp sa aud o stire ciudata despre un traficant de droguri. In timp ce ma indreptam spre masa mea, am ridicat dintr-o spranceana, nedumerita.
De ce sa-l ucida? De obicei persoanele astea se aresteaza, pentru ca apoi sa poata fi interogate despre seful lor... cel putin, asa stiam eu !
Am comandat o cafea fara zahar si am inceput sa privesc plictisita prin jur, in timp ce asteptam ca aceasta sa-mi vina.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cafea cu lapte. Empty
MesajSubiect: Re: Cafea cu lapte.   Cafea cu lapte. Empty

Sus In jos
 
Cafea cu lapte.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sydney Star :: SYDNEY CITY :: Cafe Capri-
Mergi direct la: